strona główna SARP o/Katowice | 2004 | 2005 | 2006 | 2007
Archiwum SARP o/Katowice 2005 ||||| strona główna
Miło nam poinformować o rozpoczęciu VII edycji konkursu o Nagrodę Architektoniczną im. Małgorzaty Baczko i Piotra Zakrzewskiego na projekt z dziedziny bidownictwa społeczno-publicznego, renowacji starego budownictwa i jego adaptacji na cele społeczne, a także rewaloryzacji blokowisk. Konkurs skierowany jest do architektów i inżynierów budowlanych którzy, nie ukończyli 40 lat lub uzyskali dyplom nie wcześniej niż 10 lat przed złożeniem pracy.
W VI edycji Konkursu, w 2004 roku, I nagrodę -10000zł z przeznaczeniem na wyjazd studyjny - otrzymał Bartosz Lewandowski za projekt " U dziadków"- zespół mieszkań dla osób starszych w Warszawie, II nagrodę - Witold Zemła za projekt Warmińsko-Mazurskie Regionalne Centrum Informacji Europejskiej i Informacji o Regionie z siedzibą w Reszlu. Jury przyznało również trzy równorzędne wyróznienia (miesięczne stypendia we Francji ufundowane przez Ambasadę Francji w Polsce) Mateuszowi Herbstowi za projekt Osiedle osób, społeczności i natury - koncepcja zrównoważonego zagospodarowania Kępy Zawadowskiej, Joannie Kanteckiej z projekt Dom studentów polskich Cite Universitaire w Paryżu i Jackowi Sieniawskiemu za projekt Pałacu Sprawiedliwości Cergy-Pontoise Francja.
Cel konkursu:

Celem konkursu jest upowszechnianie rozwiązań architektonicznych w tematyce bliskij patronom Nagrody:

  • budownictwa społeczno-publicznego (szkoły, szpitale, przedszkola, instytucje kulturalno-oświatowe, budownictwo mieszkalne),
  • renowacji starego budownictwa i jego adaptacji na cele społeczne,
  • rewaloryzacji blokowisk,

a także popularyzacja stosowania proekologicznych materiałów i rozwiązań budowlanych oraz budownictwa energooszczędnego, wykorzystującego alternatywne źródła energii.
Nagroda ma umożliwić młodym architektom i inżynierom budowlanym, zainteresowanym wyżej określoną tematyką, dalsze kształcenie, doskonalenie umiejętności zawodowych i podnoszenie kwalifikacji w dziedzinie architektury, a także zapoznanie się z zagranicznymi rozwiązaniami w tych dziedzinach, ze szczególnym uwzględnieniem doświadczeń francuskich.

Jury:

W skład Jury wchodzą: Stanisław Fiszer(Przewodniczący Jury, architekt), Tadeusz Baczko (ekonomista), Michał Cova(inżynier, scenograf), Jacek Cybis (architekt), Janusz Pachowski( architekt), Karol Sachs( Przedstawiciel Rady Fundacji dla Polski), Andrzej Sowa (architekt), Krystyna Vinaver( ekonomista), Paweł Zakrzewski( inżynier) oraz na czas VII edycji - Marta Grządziel (laureatka Nagrody w roku 2000)

Nagroda:

Głowną nagrodą jest 10000zł z przeznaczeniem na wyjazd studyjny.
Jury przyzna również trzy miesięczne stypendia we Francji, których Fundatorem jest Ambasada Francji w Polsce

Harmonogram:

Termin składania prac upływa 31 marca 2005.
Ogłoszenie wyników konkursu nastąpi w maju 2005 roku.
Uroczyste wręczenie Nagrody i otwarcie wystawy nagrodzonych prac odbędzie się w czerwcu 2005 roku.

Zasady konkursu:

Adresaci konkursu:
Konkurs jest otwarty dla absolwentów wydziałów architektury i budownictwa, którzy nei ukończyli 40lat lub uzyskali dyplom nie dawniej niż 10lat przed datą 31 marca 2005.
Do konkursu mogą zostać zgłoszone projekty indywidualnie lub zespołów niezinstytucjonalizowanych.

 
copyright © 2004 -SARP o/Katowice CREATED by F.D.G.