strona główna SARP o/Katowice | 2004 | 2005 | 2006 | 2007
Archiwum SARP o/Katowice 2004 ||||| strona główna
Katowice, 09.10.2004

CZŁONKOWIE SARP O/KATOWICE

WAKACJE NIESTETY JUŻ ZA NAMI. WITAM WSZYSTKICH SERDECZNIE W IMIENIU ZARZĄDU SARP W KATOWICACH. OKRES POWAKACYJNY TO DOBRA OKAZJA ABY ZE ŚWIEŻYM SPOJRZENIEM OCENIĆ SYTUACJĘ WSTECZ, ALE PRZEDE WSZYSTKIM DOBRY MOMENT ABY ZAPLANOWAĆ NAJBLIŻSZĄ PRZYSZŁOŚĆ. KORZYSTAJĄC Z TEJ OKAZJI CHCIAŁBYM PODZIELIĆ SIĘ Z WAMI TYM CO JUŻ NAM SIĘ WSPÓLNIE UDAŁO ORAZ TYM CO ZAMIERZAMY OSIĄGNĄĆ NIEBAWEM. NA PEWNO DOTARŁA JUŻ DO WSZYSTKICH INFORMACJA O UROCZYSTYM OTWARCIU GALERII ARCHITEKTURY SARP W POŁOWIE MAJA BR. OD TEGO MOMENTU TRWAŁY PRZYGOTOWANIA DO URUCHOMIENIA BIURA SARP W GALERII ARCHITEKTURY PRZY UL. DYREKCYJNEJ 9 W KATOWICACH. NINIEJSZYM PRAGNĘ POINFORMOWAĆ,ŻE W KOŃCU UDAŁO SIĘ. OD POCZĄTKU WRZEŚNIA BR. ZARÓWNO SEKRETARIAT SARP JAK I GALERIA FUNKCJONUJĄ POD WSPOMNIANYM ADRESEM OD PONIEDZIAŁKU - PIĄTKU W GODZ. 10,00 - 16,00.

ZADANIEM GALERII JEST STWORZENIE SILNEGO OŚRODKA KULTURALNEGO , KTÓRY POPRZEZ SWOJE DZIAŁANIA KSZTAŁTOWAĆ BĘDZIE POZYTYWNE MYŚLENIE NA TEMAT ROZWOJU PRZESTRZENI MIASTA KATOWICE I REGIONU GÓRNEGO ŚLĄSKA. DZIAŁANIA TE MAJĄ BYĆ SKIEROWANE NIE TYLKO DO ŚRODOWISKA ARCHITEKTÓW, ALE DO ZNACZNIE SZERSZEJ SPOŁECZNOŚCI . WYSTAWY ,WYKŁADY HAPPENINGI , PREZENTOWANE POKAZY , KONCERTY,PRZEDSTAWIENIA I DYSKUSJE TO DZIAŁANIA MAJĄCE WYPEŁNIĆ PRZESTRZEŃ GALERII.

WYMAGA KRÓTKIEGO WYJAŚNIENIA JAK WYOBRAŻAMY SOBIE UKŁAD FUNKCJONALNY WNĘTRZA : W GŁĘBI LOKALU , ZA ŚCIANĄ Z TAFLI SZKŁA ZLOKALIZOWANE JEST BIURO. CENTRALNĄ CZĘŚĆ PARTERU ZAJMUJE GALERIA JAKO WIELOFUNKCYJNA PRZESTRZEŃ . STREFĘ WEJŚCIOWĄ LOKALU ZAMIERZAMY PRZEZNACZYĆ NA DZIAŁALNOŚĆ GASTRONOMICZNĄ .ELEGANCKIE TEMATYCZNE CAFE Z NOWOCZESNYM PRZYTULNYM WNĘTRZEM MA UATRAKCYJNIĆ FUNKCJONOWANIE GALERII. OPRÓCZ KORZYSTANIA Z BARU , BĘDZIE MOŻNA USIĄŚĆ , OBEJRZEĆ I KUPIĆ WYSTAWIONE POLSKIE I ZAGRANICZNE CZASOPISMA ARCHITEKTONICZNE , KSIĄŻKI I INNE WYDAWNICTWA , PRZYGOTOWANIA W TYM KIERUNKU BIEGNĄ PEŁNĄ PARĄ. UZNALIŚMY , IŻ ABY USPRAWNIĆ DZIAŁANIA GALERII W DZIEDZINIE ORGANIZACJI, MARKETINGU , POZYSKIWANIA SPONSORÓW NALEŻAŁOBY TĘ FUNKCJĘ POWIERZYĆ OSOBIE , KTÓRA W SPOSÓB PROFESJONALNY ZAJMIE SIĘ TĄ STRONĄ DZIAŁALNOŚCI. W DRODZE KONKURSU WYBRALIŚMY OFERTĘ PANI AGNIESZKI WADOWSKIEJ - SYMPATYCZNEJ MŁODEJ OSOBY , KTÓRA Z ZAANGAŻOWANIEM PRZEJĘŁA FUNKCJĘ MANAGERA GALERII . OCZYWIŚCIE POZA URUCHOMIENIEM SEKRETARIATU OTWARTA ZOSTAŁA PIERWSZA WYSTAWA ARCHITEKTURY PREZENTUJĄCA PRACE KONKURSOWE NA NOWY BUDYNEK JEDNOSTKI STRAŻY POŻARNEJ W KATOWICACH (KONKURS ZORGANIZOWANY PRZY WSPÓŁUDZIALE NASZEGO ODDZIAŁU). W MIESIĄCU WRZEŚNIU PRAGNIEMY ZORGANIZOWAĆ KILKA SYMPATYCZNYCH IMPREZ (PROGRAM W ZAŁĄCZENIU), NA KTÓRE SERDECZNIE ZAPRASZAMY. PAŹDZIERNIK ZAPOWIADA SIĘ JESZCZE BARDZIEJ INTERESUJĄCO. PLANUJEMY OBCHODY " ŚLĄSKICH DNI ARCHITEKTURY "POŁĄCZONE Z OBCHODAMI 70 LECIA DZIAŁALNOŚCI SARP NA ŚLĄSKU. TAKI JUBILEUSZ ZOBOWIĄZUJE. JESTEŚMY ZAANGAŻOWANI W PRZYGOTOWANIE TEJ WAŻNEJ DLA NASZEGO ŚRODOWISKA IMPREZY , A PROGRAM ZAPOWIADA SIĘ BARDZO ATRAKCYJNIE.

RÓWNOCZEŚNIE ZARZĄD ODDZIAŁU PROWADZI INTENSYWNE ROZMOWY Z WŁADZAMI MIASTA KATOWICE ORAZ URZĘDEM MARSZAŁKOWSKIM NA TEMAT PRZEBUDOWY STREFY ŚRÓDMIEJSKIEJ KATOWIC. DEKLARUJEMY JAK NAJSZERSZY UDZIAŁ NASZEGO ŚRODOWISKA W PRZYGOTOWANIU I ORGANIZACJI TEGO PROCESU.PRACUJEMY NAD PRZYGOTOWANIEM PUBLICZNEJ DYSKUSJI POŚWIĘCONEJ TEMU PROBLEMOWI NA FORUM MIĘDZYNARODOWEJ KONFERENCJI PT; " PRZYSZŁOŚĆ KATOWIC "

GŁÓWNYM CELEM TYCH DZIAŁAŃ DO , KTÓRYCH GORĄCO NAMAWIAMY WŁADZE MA BYĆ PRZYGOTOWANIE I PRZEPROWADZENIE KONKURSU LUB KONKURSÓW URBANISTYCZNO-ARCHITEKTONICZNYCH DOTYCZĄCYCH CENTRUM KATOWIC.MAMY NADZIEJĘ I WSZYSTKO NA TO WSKAZUJE , ŻE DZIAŁANIA KONKURSOWE DOTYCZYĆ BĘDĄ RÓWNIEŻ TERENÓW PO BYŁEJ KOPALNI KATOWICE ORAZ TERENY WOKÓŁ UNIWERSYTETU ŚLĄSKIEGO. O POSTĘPACH ROZMÓW BĘDZIEMY KOLEGÓW I KOLEŻANKI REGULARNIE INFORMOWAĆ.

NA PRZEŁOMIE WRZEŚNIA I PAŹDZIERNIKA MINIE ROK DZIAŁANIA ZARZĄDU ODDZIAŁU W KADENCJI 2003-2006. CHCIELIŚMY PRZEDSTAWIĆ BILANS PO ROCZNYM OKRESIE NASZEGO GOSPODAROWANIA.

LICZYMY NA AKTYWNY UDZIAŁ KOLEGÓW I KOLEŻANEK W PRACACH ODDZIAŁU , REGULARNYM PŁACENIU SKŁADEK , JAK RÓWNIEŻ NA FREKWENCJĘ PODCZAS ORGANIZOWANYCH IMPREZ , BEZ KTÓREJ NIE UDAŁOBY SIĘ ICH PRZEPROWADZIĆ. JESZCZE RAZ GORĄCE POWAKACYJNE POZDROWIENIA DLA WSZYSTKICH.

DO ZOBACZENIA W GALERII.
W IMIENIU ZARZĄDU ODDZIAŁU
TOMASZ STUDNIAREK
PREZES SARP O/KATOWICE 
copyright © 2004 -SARP o/Katowice CREATED by F.D.G.